Fitre Bağışı

oluşturan Türk Kızılay

 • Not Set

  Funding Goal
 • 36.130,00

  Funds Raised
 • 0

  Days to go
 • Target Date

  Campaign End Method
Tamamlanan Oran :
0%
The campaign is successful.

Türk Kızılay

26 Kampanyalar | 0 Loved campaigns

Tam Biyografi Görüntüle

Kampanya Hakkında

Kızılay FİTRE  yardımı yapacak vatandaşlar için veren el ile alan el arasında köprü olmaya devam ediyor.

Her Müslüman bireyin vermesi gereken sadaka hükmündeki fitre yardımlarınızı Kızılay’a vererek, Ramazan ayında başta deprem bölgesi olmak üzere ülkemizde ve dünyadaki birçok ihtiyaç sahibine yardım eli uzatabilirsiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen fitre miktarı 130 ₺’dir.

Siz değerli iyilik elçilerimiz belirlenen miktardan (130₺’den) az olmamak şartıyla dilediği kadar fitre bağışında bulunabilirsiniz.

Fitre’nizi Vergi Matrahından Düşebilirsiniz

Nakdi Fitre
Türkiye Kızılay Derneği’ne makbuz karşılığı yapılan nakdi bağış ve yardımların “tamamı” beyan edilen kazançtan (matrahtan) indirilebilmektedir. Şahsen beyanname veren kişiler de, şirket olarak beyanname veren kurumlar da, vergiye tabi kazançlarından Kızılay’a yaptıkları bağışların tamamını herhangi bir yüzde veya tutar sınırı olmaksızın indirebilmektedirler. (Gelir Vergisi Kanunu Md. 89 ve Kurumlar Vergisi Kanunu Md.10)
Ayni Fitre
Firmalar, Gıda Bankacılığı Esaslarına göre çalışan Türk Kızılay’a yaptıkları gıda, temizlik, giyecek, yakacak, bağışlarını gider kaydedip yine vergi muafiyetinden yararlanabilir.