Home Kurban Bağışları Filistin/Gazze Kurban Bağışı

Filistin/Gazze Kurban Bağışı

11.750,00

Kategoriler:

Açıklama

7 Ekim’den bu yana 2 milyondan fazla insanın hayatının olumsuz etkilendiği abluka altındaki Gazze’de insanlık dramı yaşanmaya devam ediyor. Çocuk, kadın binlerce sivilin hayatını kaybettiği, yüz binlercesi yerinden edilmiş Gazzeli için yardım çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.

Türk Kızılay olarak Gazze’deki saldırılarda hayatları olumsuz etkilenen ihtiyaç sahiplerine başta gıda, barınma, hijyen ve bebek malzemeleri olmak üzere yardımlarımız devam ederken, 2024 Filistin/Gazze Kurban vekaletlerinizi de Türkiye’de kesip, konserve olarak Gazze İyilik Gemisi ile bölgeye ulaştıracağız.

Her kurban olduğu gibi bu kurban da siz değerli bağışçılarımızın desteğiyle İslami usullere uygun, hijyenik ortamlarda kesilerek konserve haline getirilen kurban eti Filistin ve Gazze’ye ulaşsın, kurban bereketi yıl boyu sürsün.

Kurban kesim işlemlerimiz;

  • Veteriner hekim kontrolünde ve noter huzurunda,
  • Vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak,
  • İslami usullere uygun,
  • Hijyen kurallarına uygun modern kesimhanelerde yapılmaktadır.

Kurban hisse bedeli 11.750 ₺’dir. Sizlerden aldığımız kurban vekâletleri, hedef kesimler doğrultusunda yurt içinde kombinalara dağıtılacaktır. Kurban kesim işlemleri tamamlandığında konservelenen kurban etleri Filistin ve Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

* Diyanet İşleri Başkanlığı görüşlerine göre; kurban bedelinizi bizlere bağış kanalları üzerinden ilettikten sonra vekâletiniz alınmış olup, ayrıca sesli vekâlet vermenize gerek kalmamaktadır.

Kurban vekâletiniz alındıktan ve kesildikten sonra sizlere SMS ve Mail yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır;

 

TR85 0001 5001 5800 7286 4309 29
Vakıflar Bankası Anafartalar Şubesi
Kızılay Derneği Ankara Şubesi

TR34 0001 0006 8300 0018 6855 40
Ziraat Bankası Ulus Şubesi
Kızılay Ankara Şubesi

akun pro jepang