Aşevi Nakdi Bağış

oluşturan ddasdas dasdasd

 • 100.000,00

  Funding Goal
 • 10.531,00

  Funds Raised
 • 0

  Days to go
 • Target Goal

  Campaign End Method
Tamamlanan Oran :
10.53%
Minimum amount is ₺ Maximum amount is ₺ Put a valid number

ddasdas dasdasd

25 Kampanyalar | 0 Loved campaigns

Tam Biyografi Görüntüle

Kampanya Hakkında

Paylaşmanın Tadı Yemekten Daha Lezzetlidir

Kızılay kuruluşundan bu yana savaşlarda, savaşları izleyen göçlerde ve doğal afetlerde kriz bölgelerinde bir aş ocağı kurarak ihtiyacı olanlara yemek ve ekmek dağıtmayı ana görevlerinden biri kabul etmiştir. Günümüzde de Şube Başkanlıklarımıza / Temsilciliklerimize bağlı faaliyetlerini yürüten Aşevlerimiz, hem ihtiyaç sahiplerinin beslenme ihtiyacını karşılamakta hem de yardımlaşmayı, hoşgörüyü arttıran ve toplumun kaynaklarını yine toplumun sorunlarını çözmek için harekete geçiren uygulamaları kapsamaktadır.

Türk Kızılay, sizlerinde destekleriyle 28 sabit aşevi ve 33 mobil aşevlerinde olağan ve olağanüstü dönemlerde ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek hizmeti vermektedir.

Türk Kızılay Sabit Aşevleri; Ağrı, Ankara, Artvin, Bingöl, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Gaziantep, Sakarya, İstanbul, Konya, Kocaeli, Mersin, Van, Ordu, Hatay, Tokat ve Erzurum olmak üzere 19 ilde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kızılay Aşevlerinden Kimler Nasıl Faydalanıyor?

Kızılay aşevlerinde hazırlanan besin değeri yüksek sıcak yemekler yıl boyunca;

 • İhtiyaç sahibi kişilerin hizmetine sunulmakta
 • Öğretim süresi boyunca öğrencilere öğle yemeği hizmeti olarak verilmektedir.
 • Aşevlerine gelemeyecek durumda olan hasta, yaşlı ve engellilerimizin yemekleri ise özel sefer taslarında evlerine ulaştırılmaktadır.
Türk Kızılayaşevleri vasıtasıyla verdiği tüm hizmetlerin giderlerini sizlerin bağışları ile karşılamakta ve ihtiyaç sahipleri ile sizlerin arasında paylaşım köprüsü kurmaktadır.

Aşevlerinde kullanılan etler, tüm yıl boyunca sizlerden alınan adak, akika ve şükür kurbanı vekâletleri ile karşılanmaktadır.