Afet Acil Durum Bağışı

oluşturan ddasdas dasdasd

 • 100.000,00

  Funding Goal
 • 160,00

  Funds Raised
 • 0

  Days to go
 • Target Goal

  Campaign End Method
Tamamlanan Oran :
0.16%
Minimum amount is ₺ Maximum amount is ₺ Put a valid number

ddasdas dasdasd

25 Kampanyalar | 0 Loved campaigns

Tam Biyografi Görüntüle

Kampanya Hakkında

Ülkemiz, 2019 yılı Küresel Risk Yönetimi Endeksi verilerine göre, insani krizler ve afetler bakımından “yüksek riskli” ülkeler grubunda. Endeksin tehlike ve maruz kalma puanına göre ise; en riskli 10. ülke. Ne zaman, nerede gerçekleşeceğini ön göremediğimiz bu tehlike karşısında ne yazık ki her an hepimiz afetzede olabiliriz.
Kızılay olarak, önceden tahmin edilemeyen ve insanlarda derin izler bırakan deprem, yangın, göç, salgın, sel ve su baskınları gibi doğal ve beşeri afetlere karşı tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Acil durumlarda afetzedelerin “beslenme, giyinme, barınma, ısınma, hijyen ve sağlık” gibi önemli ihtiyaçlarına karşı hızlı çözümler üretiyoruz. Sizlerin bu kötü günlerle mücadele etmek için Kızılay’a emanet ettiğiniz bağışları afetzedelere ulaştırmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.
Afet – Acil Durumları için yaptığınız bağışlarınızla;
Ülkemiz, deprem kuşağında yer alan konumu sebebiyle olası afetlere karşı her zaman hazırlıklı olmak zorundadır. 2020 yılında tüm dünyada en çok deprem ölümü Türkiye’de gerçekleşmiştir. Türk Kızılay, “Deprem Yardımları” ile depremlere her an hazır olmak ve anında müdahale etmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ülkemizde kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışlar sebebiyle sel ve su baskınları gerçekleşebilmektedir. 2020 yılında yaşanan büyük çaplı Giresun Selinden birçok insan etkilenmiştir. Kızılay, “Sel & Su Baskınları Yardımı” ile oluşabilecek olumsuz durumlara anında müdahale edebilmek için faaliyetlerini sürdürmektedir.
Ülkemizde son 5 yılda yaklaşık 39.416 hektarlık orman alanı yangından zarar görmüştür. “Yangın Yardımları’’ ile afetin sebep olduğu mağduriyet giderilene kadar ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımlar (gıda yardımı vb.) ulaştırmaktadır.
                            2020 yılında yurt dışından Türkiye’ye 677 bin 42

kişi göç etmiştir. Dil, din, ırk ayrımı    yapmaksızın ülkemiz sınırları içerisinde kayıt altında bulunan tüm yabancılara yönelik insani yardım faaliyetleri yürütmektedir. “Göç Yardımları’’ ile yaşadıkları bölgelerde meydana gelen olumsuz olaylarda zor durumda kalan mültecilere yönelik yardım faaliyetleri (barınma, gıda, hijyen vb.) gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizde 2020 yılında ortaya çıkan koronavirüs pandemisi (COVID-19) ile mücadele etmeye devam etmektedir. Kızılay, korona salgınında olduğu gibi salgına yakalanan hasta ve yakınlarının ihtiyaçlarını (gıda, hijyen vb.) özellikle karantina süreçlerinde “Salgın Yardımları” ile gidermektedir