Engelli Kolları

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Ankara Şubesi Engelliler Kolu’nda görevli Kızılaycılarla birlikte kas hastalığı sebebiyle yürüme engelli anne Yasemin Fidan’ı ziyaret ederek kendisine akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

Türk Kızılay 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında yürüttüğü faaliyetlerle takdir topladı. Türkiye’de bir ilke imza atarak geçtiğimiz günlerde Ankara Şubesi’nde ortopedik, işitme ve görme engelli gönüllülerden oluşan Engelliler Kolu’nu da kuran ve yardım etmenin engel tanımadığını gösteren Kızılay, engelli vatandaşlara yardımını sürdürüyor. Ankara’nın Mamak ilçesinde kas hastası olduğu için yürüyemeyen anne Yasemin Fidan’ı ziyaret eden Türk Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan ve Engelliler Kolu’nda çalışan Kızılaycılar akülü tekerlekli sandalye yardımında bulunarak yüzleri güldürdü.

Yardımla ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, “Kızılay olarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Ankara Şubemizin Engelliler Birimi ile birlikte bir engelli kardeşimize akülü sandalye hediye ettik. Bunun bulunmasında gayreti olan Engelliler Birimi’ndeki arkadaşlara çok çok teşekkür ediyoruz. İlgi ve alakanın daha da artmasını ve engellilerin sıkıntılarının çözümü için bağışçılarımızın bizlere destek olmasını kendilerinden istirham ediyoruz” dedi.

Akülü tekerlekli sandalye olmadan hayatlarına devam edemediklerini belirten Yasemin Fidan ise yardımlarından ötürü Kızılay’a teşekkür etti.

Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
previous arrow
next arrow
Thumbnail 1
Thumbnail 2
Thumbnail 3
previous arrow
next arrow
akun pro jepang