Ana Sayfa Blog

“TÜRK KIZILAY BİR AİLEYE DAHA DESTEK SAĞLADI”

                Türk Kızılay Ankara Şubesi’nin gayretleriyle ihtiyaç sahibi bir ailenin engelli çocukları için hasta yatağı ve tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

              Şubemizin çalışmalarıyla Ankara’da ikamet eden üç çocuklu bir ailenin 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sebebiyle yatalak duruma gelen oğulları için hasta yatağı ve tekerlekli sandalye temin edildi. İhtiyaç sahibi ailemizle yapılan görüşmede,yüzde 98 oranında engeli bulunan oğullarının devlet tarafından karşılanmayan bazı ilaçlarının bulunduğu kaydedildi. Ailenin yapılan hasta yatağı ve tekerlekli sandalye yardımının dışında, bu ilaçların tedariki noktasında da ayrıca nakdi desteğe ihtiyacı bulunuyor.  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan aldıkları “evde bakım aylığı” ve evin tek çalışanı durumundaki babanın maaşından başka bir geliri bulunmayan aile, oğulları için gereken ilaçların sağlanması ve tedavi sürecinin devamı konusunda ekonomik sıkıntı yaşıyor. Hayırseverlerin bağışlarıyla hasta yatağı ve tekerlekli sandalye desteğinde bulunduğumuz aileye, yine hayırseverlerinin bağışlarıyla gereken ilaçların tedariki için de nakdi destek sağlamayı hedefliyoruz.

 

               Hayatın pek çok sahasında insanlık namına faaliyetlerine devam eden Türk Kızılay, hayırseverlerden aldığı güçle ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde mağdurların, muhtaçların, afetzedelerin ve nice yardım bekleyenlerin imdadına koşuyor, çaresizliğe umut oluyor. Bu iyilik hareketinde Ankara şubemiz de üstüne düşeni tüm gücüyle yerine getirmeyi sürdürüyor. Özellikle insan sağlığı noktasında büyük bir hassasiyete sahip olan şubemiz, bugüne değin birçok aileye tıbbi malzeme ve donanım yardımında bulundu. Şubemizin titizlikle sürdürdüğü çalışmalara siz de “kizilayankara.org.tr” web adresimiz üzerinden yapacağınız bağışla katkı sağlayıp ihtiyaç sahibi bir ailemize destekte bulunabilirsiniz. #SensizOlmaz

  •  
  •  
  •  
  •  
 

Sokağa Çıkma Kısıtlamaları

Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu bu günlerde @genckizilay06 gönüllülerimizle birlikte güvenlik güçlerimizi, halkımızı, hayvan dostlarımızı yalnız bırakmayarak her türlü ihtiyaca yönelik çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 🌙 #YalnızDeğilsiniz #EvdeKal

Küçük Desteklerle Büyük Engeller Aşılabiliyor

Küçük desteklerle büyük engeller aşılabiliyor. Yürüme güçlüğü çeken 19 yaşındaki yararlanıcımıza bireysel koruma kapsamında #yalnızdeğilsin dedik.

Dastaghır’ın Hikayesi

Dastaghır engelli bir birey olarak #keciorencocukkoruma merkezine başvurduğunda Ankara’ya yeni gelmişti ve kendini çok yalnız hissediyordu. Spor yapmak istediğini ve hayata yeniden başlamak istediğini belirten Dastaghır’e, Kızılay yalnız değilsin diyerek hayatına yeniden başlaması için destek sağladı. Bugün Dastaghır yenilenen protezi ile hem spor yapabiliyor hemde hayata yeniden umutla bakıyor.

X
wpChatIcon