MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARINA UZAKTAN EĞİTİM PAKETİ DESTEĞİ

TÜRK KIZILAY ANKARA

  • 94.000,00

    Belirlenen Hedef
  • 42,00

    Toplanılan Tutar
  • 155

    Kalan Gün
Yüzde :
0.04%
Minimum amount is ₺ Maximum amount is ₺

TÜRK KIZILAY ANKARA

3 Kampanyalar | 0 Başarılı Kampanyalar

Kampanya

MEVSİMLİK TARIM İŞÇİLERİNİN ÇOCUKLARINA UZAKTAN EĞİTİM PAKETİ DESTEĞİ

Kampanya Özeti:

Mevsimlik tarım işçileri zor koşullarda çalışmak üzere her yıl nisan – kasım ayları arasında memleketlerinden başka illere gitmek zorunda. Bu yolculuklarının bile çoğu zaman sağlıksız şartlarda gerçekleşiyor. Bu şekilde bir ilden başka bir ile 6 ay evlerinden uzakta binlerce aile zor koşullarda tarım sektöründe büyük emekler veriyor. Maalesef bu ailelerin her yaştan  çocukları da aileleri birlikte bu zorlu yolculukta yerini alıyor. Binlerce çocuk okullarından 6 ay boyunca geri kalıyor.  Bu çocuklar kötü ve zor koşullarda eğitimsiz kalmaya devam ediyor. Her çocuk ülkemizin geleceğidir. Geleceğimize sahip çıkalım, bu çocukların eğitimini destekleyelim.

Sorun:

Eğitimsiz bir toplumun geleceği olamaz. Her bir ferdimizin en iyi eğitim şartlarından yararlanmasını önemsiyoruz. Pandemi süreciyle birlikte ortaya çıkan zorlu süreç zaten eğitim konusunda yeterli eğitim alamayan mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim almasını daha zorlu hale getirmiştir. Bu çocukların uzaktan eğitime devam edebilmesi için uzaktan eğitim materyallerine ihtiyaçları var.

Çözüm:

Bu kampanya ile Türk Kızılay Ankara Şubesi olarak belirlediğimiz ihtiyaç sahibi 100 çocuğa tablet ve internetten oluşan uzaktan eğitim paketi ile destek olarak 100 çocuğun eğitimine katkı sunacağız.

Etkiler:

Bu kampanya ile 100  çocuğun kısa vadede uzaktan eğitim süreçlerine katılımı sağlanacaktır. Orta ve uzun vadede ise bu çocukların pandemi süreci bitse bile devam edecek eğitime katılımdaki zorlukları aşılacaktır. Bu kampanyadan sonra çocukların süreçlerine uzaktan erişmek suretiyle katılımları sağlanmaya devam edecektir. Bu  kampanyadan sonra eğitim hayatları aksayan çocukların eğitimlerine devam edecekleri bir model geliştirilecektir.

Bütçe:

Her çocuk için 1 adet tablet bedeli : 850 TL

Her çocuk için sınırsız internet paketi bedeli : 90 TL

Her Çocuk İçin Toplam Uzaktan Eğitim Paketi: 940 TL

100 Çocuk İçin Toplam Kampanya Bedeli: 94.000 TL

AD SOYAD BAĞIŞ TUTARI TARİH
ibrahim aymergen 1,00 October 18, 2020
Anonim Bağış 1,00 October 18, 2020
Hilal Elif Önder 10,00 October 18, 2020
Hamdi Sicak 20,00 October 18, 2020
ibrahim aymergen 10,00 October 18, 2020